Koncem měsíce dubna zasedala Správní rada Nadačního fondu Dalkia Česká republika, která schválila podporu devatenácti projektů. Díky nim vznikne v Moravskoslezském kraji 26 nových pracovních míst a 12 míst v kraji Olomouckém.

Datum zveřejnění:
Náš nadační fond stojí za vznikem 38 nových pracovních míst

Koncem měsíce dubna zasedala Správní rada Nadačního fondu Dalkia Česká republika, která schválila podporu devatenácti projektů. Díky nim vznikne v Moravskoslezském kraji 26 nových pracovních míst a 12 míst v kraji Olomouckém.

„Celková výše nadačních příspěvků, rozdělených na zasedání správní rady, činí více než 1,7 milionů korun. Za svou existenci už Nadační fond Dalkia Česká republika podpořil 1 089 projektů a vytvořil tak 1 826 pracovních míst, z toho 256 pro osoby se zdravotním postižením,“ uvedla ředitelka nadačního fondu Ludmila Dedková.

Mezi nejzajímavější schválené projekty patří například Brambory – Optimal BROPT a Čalounictví v Olomouckém kraji, Zemědělská činnost, Profi chůva a Vendulčina pekárna v Moravskoslezském kraji.

Brambory – Optimal BROPT
Pro podnikání v oblasti loupání brambor a čištění kořenové zeleniny se rozhodl pan Lubomír Šenk z Jeseníku. Jeho stěžejní činností bude strojové loupání brambor, které budou následně upravovány do různých tvarů a velikostí a ve finále expedovány spotřebitelům v regionu. Kořenová zelenina se bude připravovat obdobným způsobem, ale ve více variantách. Cílovými zákazníky budou gastro provozovny všech typů ‒ školy, školky, restaurace, jídelny, bufety, bistra, pensiony a další.

Čalounictví
S bohatými zkušenostmi zahájila pracovní činnost v oborech čalounictví a prodej látek paní Lenka Kovaříková. Realizací projektu dojde k obnovení dříve zavedené prodejny pro čalounické práce. Samozřejmou součástí bude odvoz a dovoz nábytku a poradenství, jak ošetřovat daný výrobek. Provozovna nabízených služeb se nachází v obci Hanušovice.

Zemědělská činnost
Paní Kateřina Lorišová se rozhodla věnovat oboru zemědělství, kterému se vyučila a v němž v minulosti získala zkušenosti od svého otce. Předmětem podnikání bude chov hovězího skotu, ovcí, králíků na maso, slepic na produkci vajíček a také pěstování ovoce, zeleniny a obilovin. Na statku paní Lorišové je nevyužitý rodinný domek, který žadatelka plánuje zrekonstruovat a do budoucna využívat k agroturistice.

Profi chůva
Předmětem podnikání společnosti Profi chůva je péče o děti předškolního věku. Konkrétně jde o hlídání dětí v rodinách a v nově zřízené školce ‒ jeslích, kde budou přijímány děti od jednoho roku věku. Společnost sídlí v pronajatém domě v areálu Domova pro seniory Slunečnice v Ostravě Porubě. Originalitou projektu je zapojení seniorů ze zmíněného domova do aktivit společnosti Profi chůva. Senioři budou předčítat dětem pohádky, vozit děti po zahradě, apod. Do budoucna se počítá se zavedením ojedinělé služby, kdy budou děti hlídány v domácím prostředí chůvou, kterou znají ze školky.

Vendulčina pekárna
Pro samostatnou podnikatelskou činnost v pekařství a cukrářské výrobě se rozhodla paní Vendula Jakubowská, jelikož je jejím velkým koníčkem. Hlavní náplní práce bude zejména pekařská výroba, která bude zpočátku zaměřena na výrobu klasických domácích koláčů a svátečního cukroví. Časem chce žadatelka rozšířit nabídku o výrobu zákusků, dortů a nejrůznějšího sezónního pečiva, jako jsou mazance či vánočky. Provozovna se nachází u hlavní trasy mezi Frýdkem-Místkem a Havířovem.