Inspired by water

InovaceInnovation

Společenská odpovědnostInovace

Inovace

Problematika životního prostředí a stoupající náklady si vyžadují zavádění změn v rámci celého vodního hospodářství. Zákazníkům z komunální i průmyslové sféry Veolia pomáhá na tyto změny reagovat pomocí špičkových řešení založených na inovativních technologiích.

Průkopnická technologie

Veolia svoji nabídku neustále obohacuje o vlastní inovace.

Naše portfolio čítající 350 patentovaných technologií nám umožňuje reagovat pružněji než komukoli jinému na specifické a neustále se měnící potřeby zákazníků po celém světě:

  • Kontinuální elektro-deionizace, nejnovější technologie iontové výměny, je používána pro produkci vysoce čisté vody bez použití chemických látek ve farmaceutické společnosti LeoPharma, která se specializuje na výrobu sterilních tekutin (předplněné injekční stříkačky) ve Francii.
  • Naše přední technologie pro anaerobní čištění odpadní vody Biobed® EGSB dosahuje vysoké účinnosti při odstraňování CHSK a zároveň se vyznačuje extrémně nízkým dopadem na životní prostředí. Příkladem je průmyslová čistírna odpadních vod firmy Unilever ve Velké Británii. 
  • Náš exkluzivní proces hybridního odsolování, jenž je kombinací tepelného odsolování a reverzní osmózy, umožňuje optimalizovat spotřebu energie integrované vodní elektrárny Fujairah 2 ve Spojených arabských emirátech.

Jeden z našich nejnovějších projektů: přetvoření úpraven vody na tzv. biorafinerie produkující biologicky rozložitelné plasty. Tyto zcela nové polymery získané z odpadní vody a čistírenských kalů jsou velmi zajímavé především pro své vlastnosti.

Zaměřujeme se na pět klíčových oblastí:

  1. Opětovné použití a recyklace
  2. Odsolování
  3. Produkce bioplynu
  4. Energetická účinnost
  5. Obnova vedlejších produktů

Inovativní objevy v dnešní době čím dál tím častěji přichází z jiných oblastí, než je tradiční úprava vody.  Jako světová jednička je skupina Veolia v ideální pozici proniknout do multidisciplinárních oborů jako jsou energetika, biologie nebo fyzikální chemie. 
Využíváme také přístupu do mezinárodní výzkumné sítě Veolia a poznatků jejího týmu 900 odborných pracovníků.

Kontakt

VWS MEMSEP s.r.o.

Sokolovská 100/94
186 00 Praha 8
Tel.: + 420 251 561 468

VWS MEMSEP s.r.o - Sokolovská 100/94 - 186 00 Praha 8 - Česká republika - Tel.: + 420 251 561 468